Menu
شنبه, 10 خرداد,1399

جزئیات خبر

جزئیات

درراستای عملیاتی نمودن تفاهمنامه منعقده بین ستاد کل نیروهای مسلح با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه دراستان زنجان کلید خورد.

نویسنده: behashtifani/شنبه, 29 مهر,1396/دسته ها: اخبار, اطلاعیه ها

رتبه بندی این مطلب:
5/0
درراستای عملیاتی نمودن تفاهمنامه منعقده بین ستاد کل نیروهای مسلح با وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، طرح مهارت آموزی سربازان وظیفه دراستان زنجان کلید خورد.

     به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان ، مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان زنجان در دیدار با فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) زنجان، ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای به سربازان وظیفه را گامی موثر برای ایجاد زمینه‌های کارافرینی و کسب و کار عنوان کرد و گفت: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری سپاه انصارالمهدی زنجان به صورت گسترده ارائه می‌شود.
مهندس محمدرضا انصاری با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به منظور توانمندسازی نیروهای مسلح اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درجهت تولید و اشتغال، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان با رویکرد هر ایرانی یک مهارت، برای توانمندسازی نیروی انسانی بخصوص سربازان وظیفه به منظور اشتغالزایی و افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال پایدار تلاش می کند.
 وی با اشاره به افزایش ظرفیت مراکز و تیم های سیار آموزش فنی و حرفه ای دراستان برای ارائه آموزش های مهارتی به سربازان وظیفه  تصریح کرد:  آموزش های مهارتی بعنوان یک راهکار بسیار مفید برای رسیدن به اشتغال  وکسب کار پس از اتمام دوره سربازی خواهد بود و فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای برای سربازان و همچنین بسیجیان استان از مواردی است که به دنبال توسعه آن خواهیم بود.
مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان پادگان را بستر و فرصتی مناسب برای کسب مهارت و هموار شدن مسیر اشتغال سربازان وظیفه دانست و افزود : باید در این فرصت با ارائه آموزش‌های مهارتی مورد نیاز، زمینه اشتغال سربازان وظیفه و ارتقای مهارت آنها  را پس از دوران سربازی فراهم کرد.
در ادامه این دیدار سردار جهانبخش کرمی فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان با ابراز خرسندی از این طرح مهم درایجاد اشتغال گفت: آموزش های فنی و حرفه ای به سربازان وظیفه در اولویت سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان زنجان قراردارد و نقش آموزش های فنی و حرفه ای در كاهش نرخ بیكاری و همچنین در ایجاد اشتغال بسیار موثر است.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان خدمت سربازی رایکی از ارکان دفاعی و امنیتی کشور دانست و اظهار داشت : درکنار خدمت مقدس سربازی، آموزش مهارتی توسط اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان زنجان ، بستر مناسبی را برای این عزیزان درکنار آموزشهای دفاعی و امنیتی فراهم می سازد تا بعد از انجام خدمت سربازی، بستر و زمینه مناسبی برای ورود آنها به بازار کار فراهم گردد.
سردار کرمی دوره خدمت سربازی در پادگان را آخرین حلقه و بهترین فصل جوانی پس از خانواده، مدارس و دانشگاه، دانست و گفت : با توجه به اینکه امسال از جانب مقام معظم رهبری (مدظله العالی) سال « اقتصاد مقاومتی، تولید، اشتغال» مزین گردیده، آموزش مهارتی به سربازان درراستای ایجاد اشتغال می تواند بخشی از اقتصاد مقاومتی لحاظ گردد و زمینه را برای ورود آنها به بازار کارپس از اتمام خدمت سربازی فراهم سازد.
فرمانده سپاه انصارالمهدی‌(عج) استان مهم‌ترین خلاء جامعه امروز را نداشتن مهارت دانست و تصریح کرد: موتور متحرک اقتصادی و رفع نگرانی‌های اشتغال کارآفرینی است و باید جوانان را با روش‌های کارآفرینی بیشتر آشنا کنیم و جامعه را به سمت کارآفرین شدن سوق دهیم که در این صورت شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از بیکاری نیز خواهیم بود.
وی در پایان سخنان خود با اشاره به ضرورت توسعه فرهنگ مهارت آموزی گفت : یکی از مشکلات در حوزه کار و اشتغال بحث فرهنگ کار و فرهنگ مهارت آموزی است و تفکر پشت میزنشینی باعث شده که جوانان رغبتی به انجام کارهای یدی و عملی نداشته باشند بنابرین باید به سمت کسب مهارت حرکت کنیم تا در آینده جوانانی ماهرو کارآفرین در عرصه‌های مختلف کسب وکار داشته باشیم.

Print

تعداد نمایش ها (1201)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان