Menu
دوشنبه, 30 اردیبهشت,1398

جزئیات خبر

جزئیات

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور: هدف گذاری آموزشی گامی اساسی و مهم در تدوین استانداردهای آموزشی

نویسنده: behashtifani/پنجشنبه, 20 مهر,1396/دسته ها: اخبار, اطلاعیه ها

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور:  هدف گذاری آموزشی گامی اساسی و مهم در تدوین استانداردهای آموزشی

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با حضور در نشست هم اندیشی طرح «ایران مهارت» هدف گذاری آموزشی را گامی اساسی و مهم در تدوین استانداردهای آموزشی عنوان کرد.
به گزارش روابط عمومی آموزش فنی و حرفه ای استان تهران، سیدعلی موسوی با تأکید بر تغییر نگرش در نحوه ارائه آموزش ها، اظهار داشت: سیستم آموزش ما در کشور مبتنی بر حوزه مهارتی نیست و تغییر نگرش الزامی است چرا که حتی فارغ التحصیلان دانشگاه ها با وجود داشتن علم و دانش مهارت کافی را برای ورود به بازار کار ندارند.
وی خاطرنشان ساخت: بازار کار به علم و مهارت در کنار یکدیگر احتیاج دارد، از این رو آموزش ما بایستی با تغییر نگرش به سمتی حرکت کند که مهارت بصورت حرفه ای بیش از پیش در کنار علم قرار گیرد.
معاون آموزش با اعلام این مطلب که زمان آفت آموزش است و آنچه در آموزش بسیار حائز اهمیت است تکرار می باشد، تصریح کرد: زمانبندي حاکم بر نظام آموزشي ما بـه بيش از نـيم قـرن مـي رسـد. بـدون شك، آگـاهي از ميـزان کارآمدی ايـن الگو و تبعات احتمالي عدم تغيير آن طي ساليان متـوالي، انجام تحقيقـات و ارزيابي هاي متعدد را ضروري ميسازد.
وی مهمترین عامل، در کسب هر موفقیتی را تدوین و مشخص کردن دقیق اهداف عنوان کرد و افزود: هدف گذاری مهمترین عامل حرکت و خلق آینده است و ضروری است برای طرح ایران مهارت شاخص های کوتاه مدت با هدف شناسایی استعداد و علاقمندی دانش آموزان و در شاخص های بلندمدت پیامدسنجی مهارت های کسب شده در نظر گرفته شود.
به گفته موسوی ضروری است در عرصه آموزش تغییر بینش و نگرش ایجاد شود و باید دید چه اندازه این هدف در برنامه ریزی درسی و آموزشی وجود دارد چرا که آموزش در توسعه و زندگی مردم نقش بسیار بزرگی دارد.
وی مردم ایران را افرادی بسیار هوشمند ذکر و تصریح کرد : خانواده های ایرانی افرادی بسیار هوشمند است و چنانچه نتایج این طرح با موفقیت همراه باشد، از استقبال عمومی برخوردار می شود.
معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در پایان سخنان خود به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداخته و آمادگي خود را جهت همكاري هر چه بيشتر در زمينه ارتقاء سطح کیفی این طرح اعلام کرد.
شایان ذکر است نشست هم اندیشی طرح «ایران مهارت» با حضور معاون آموزش، مدیرکل موسسات کارآموزی آزاد و تعدادی از مدیران کل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور و رییس انجمن های صنفی کشور و استان تهران در محل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران برگزار شد.

Print

تعداد نمایش ها (385)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان